Poradnik dla singielek. Logika roller-coastera

Rebecca St. James | Bez cenzury

Co najbardziej dezorientuje mężczyzn i co jest im najtrudniej zrozumieć w kobietach? Oto odpowiedzi mężczyzn…

 

Zapytałam Cale’a, co najbardziej dezorientuje mężczyzn i co jest im najtrudniej zrozumieć w kobietach. Jego odpowiedź mnie zachwyciła. Nie mrugnąwszy okiem, wypalił: „Kobiety są jak kolejka w wesołym miasteczku. Pociągają nas, bo są niesłychanie ekscytujące, lecz jednocześnie nas przerażają!”.

Lubię czasem się przejechać kolejką górską, zabawa jest przednia. Czy przyszło wam kiedyś do głowy, że człowiek po uszy zakochany czuje się jak na takiej kolejce? Czeka z niecierpliwością, aż znajdzie się na szczycie, przez kilka szybkich okrążeń doskonale się bawi, w chwilę później spada w przepaść, w otchłań rozpaczy, wreszcie znów jest gotowy, by rzucić się w wir następnej przygody. W umyśle i ciele zakochanego człowieka zachodzą najróżniejsze procesy. Przeżywamy wzloty i upadki, rozważamy za i przeciw, myślimy racjonalnie i snujemy wariackie intrygi. W tę chaotyczną podróż zabieramy naszego chłopaka z jego emocjami. Kiedy jest już po wszystkim, każde z nas opisuje to samo doświadczenie innymi słowami. Kobiety zachodzą w głowę, o czym myślą mężczyźni, a mężczyźni nie mają pojęcia, o co w ogóle chodziło.

– Co w sposobie myślenia kobiet jest dla ciebie niejasne? – zapytałam Bradleya.

– Nie rozumiem, dlaczego dziewczyna spotyka się z brzydalem, który okropnie ją traktuje, a na stającego w jej obronie miłego faceta się złości, po czym mówi swojemu chłopakowi, że ma ją szanować (może to jest typowe tylko dla dziewczyn w moim regionie, ale nie pojmuję tego).

JEFF: Czego chce kobieta? Żeby mężczyzna wysłuchał jej problemów, czy żeby je rozwiązał? Jeśli chodzi o jedno i drugie, to moje pytanie brzmi: jak to rozpoznać? Kiedy mamy was słuchać, a kiedy wybawiać z kłopotów?

REBECCA: Dobrze jest połączyć jedno z drugim. Mężczyzna powinien słuchać tak długo, aż kobieta da upust emocjom, a potem zapytać: „Chcesz znać moje zdanie?”.

JEFF: I oto rozwiązałaś wszystkie moje problemy! [Pauza] Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy... Dlaczego kobiety zawsze porównują swój wygląd do innych? (Czy ja też mam takie uda?) Dlaczego muszą się ciągle porównywać? I dlaczego wiecznie kwestionują albo uzasadniają powody, dla których związek istnieje? To doprowadza facetów do szału!

Wracamy do Cale’a.

– Po czym poznajesz, że podobasz się dziewczynie?

– W moim przypadku dziewczyny zawsze mi to zwyczajnie mówiły, choć trzeba przyznać, że potrafią namieszać w głowie. Kobiety wysyłają sygnały, ale facet musi jeszcze wybadać, czy są poważne.

Nathan nie podziela tej opnii, uważa, że radzi sobie w tej materii całkiem nieźle:

– To się daje poznać po mowie kobiecego ciała, po jej uśmiechu, spojrzeniu. Sygnały są oczywiste. Widzisz, jak dziewczyna reaguje i czy zachęca cię do dalszej rozmowy.

Mój kuzyn Matt wspomniał o zjawisku, które nazywa: „Goń mnie”.

Chrześcijanki mają dziwne oczekiwania. Wszystkie chcą, żeby je zdobywać, ale są bardzo powściągliwe w okazywaniu zainteresowania mężczyźnie, nawet jeśli naprawdę im się podoba. Rozumiem to: chodzenie na randki jest jak zabawa w kotka i myszkę, lecz w pewnym momencie dziewczyna musi zaryzykować i jakoś zareagować na awanse.

Wiele kobiet oczekuje, że mężczyzna będzie o nie zabiegał nawet wtedy, gdy w żaden sposób nie odpowiadają na jego zaloty. To jest nieuczciwa gra o władzę i świadczy o tym, że kobiety mylnie pojmują psychikę i wydolność mężczyzn. Żaden człowiek nie jest kuloodporny. Do tanga trzeba dwojga, więc w którymś momencie dziewczyna musi zaryzykować i przekonać się, czy umie tańczyć w tej parze.

Garret powiedział: „Moim zdaniem dziewczyny bardzo komplikują życie w związku. Po co wprowadzają wszystkie te zbędne zawiłości? Dlaczego zawsze doszukują się ukrytych znaczeń tam, gdzie ich nie ma? (Fakt, że nie odpowiedziałem na SMS-a od razu, nie znaczy, że rozmawiałem wtedy z inną dziewczyną!) Wiele kobiet jest trudnych, bo źle je traktowano w poprzednich związkach”.

Mam znajomych, którzy – zranieni przez ekspartnerów – doszli do wniosku, że nie warto się starać. To smutne. Ryzyko w miłości obejmuje także cierpienie. Wystarczy tylko wiedzieć, że ból jest wart swojej ceny.

Garret ostrzega: „Nie przyklejaj mężczyźnie łatki «taki sam, jak inni», nie stygmatyzuj go od samego początku. Musisz mu zaufać, a nie wrzucać do jednego worka z tamtymi. Daj mu szansę. Wchodź w nową znajomość z otwartą głową i ostrożnym sercem”.

W przeszłości właśnie tak się zachowywałam. Kiedy wyjaśniłam chłopakowi, z którym wówczas chodziłam, że moje działania wynikają z przeszłych doświadczeń, powiedział mi: „Ja to nie oni”. Przypomniał mi, żebym się nie bała.

Z dyskusji na facebooku >>>

Za: O czym myślą mężczyźni? Poradnik dla singielek

Copyright © by Instytut Wydawniczy Pax

Udostępnij w : Wyślij znajomemu
Dodaj komentarz

Tytuł

Podpis

Treść
Partner serwisu Rodzina:

SKOK

Partnerzy naukowi:

WSB-NLU
Centrum JP2

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Wsparcie modlitewne:

Karmelitanki Bose


© Fundacja "Opoka" 1997-2011