Poradnik dla singielek. Zbyt duża presja

Rebecca St. James | Bez cenzury

Wielu singielkom śpieszy się do ślubu i wywierają presję na mężczyzn, których spotykają. Jak oni reagują na naciski?

 

Według New York Timesa liczba singielek w Ameryce przekroczyła liczbę mężatek. Tylko 49 procent kobiet wzięło ślub i mieszka ze współmałżonkiem (53 procent mężczyzn).

W tym samym artykule czytamy, że „w 2005 roku, po raz pierwszy w historii odsetek małżeństw stanowił mniejszość wśród amerykańskich gospodarstw domowych”. Być może dlatego wielu singielkom, które znam, śpieszy się do ślubu. Ten pośpiech wywiera nacisk zarówno na nie same, jak i na mężczyzn, których spotykają. Zapytałam moich rozmówców, jak mężczyźni reagują na naciski kobiet.

Powszechnie uważa się, że głową rodziny powinien być mężczyzna, co wytwarza dużą presję. Namawiam kobiety, żeby koncentrowały się raczej na charakterze i staraniach mężczyzny.
– Shawn

Kobiety bardzo prą do tego, żeby być więcej niż tylko przyjaciółmi. Ja wpadam w panikę, gdy dziewczyna za wcześnie się angażuje i robi się impulsywna.
– Justin

Niektóre dziewczyny są zbyt napastliwe i zadziorne. Dają mężczyźnie popalić tylko dlatego, że ubrał się albo odezwał w określony sposób. Są wojownicze, kłótliwe. Kobieta, która zachowuje się agresywnie i chce sterować mężczyzną, budzi w nim instynkt rywalizacji – to kwestia dumy.
– Stein

Kobiety muszą mówić: w ten sposób wyrażają uczucia i nawiązują kontakt. Gdy jednak mówią za dużo, prowokują napięcia. Mężczyźni muszą zaakceptować ten fakt. Kobiety na ogół nie chcą, żebyśmy im pomagali rozwiązywać problemy. Nie szukają rozwiązań, chcą tylko wyrazić emocje i być wysłuchane.
– Jeff

Czy przyszło wam kiedyś do głowy, że Bóg stworzył taką mnogość ludzi z konkretnego powodu? Dlaczego w moim przedziale wiekowym [35-45 lat] jest o wiele więcej samotnych kobiet niż mężczyzn? Kobiet jest o 28 procent za dużo na tej planecie. Czy za tym, że jesteśmy samotne, kryje się jakiś Boży cel?
– Elaine, na Facebooku

Presja finansowa stanowi problem dla niektórych mężczyzn. Spytałam kolegów, co sądzą o chodzeniu na randki i ślubie z kobietą, która zarabia więcej od nich albo która odniosła większy sukces zawodowy. Czy to ich onieśmiela?

Brendon odparł: „Z tym nie ma problemu, dopóki różnica w statusie partnerów nie jest ogromna. Nigdzie w Biblii nie jest napisane, że mężczyzna powinien zarabiać więcej pieniędzy. I bez tego może zawiadywać związkiem”.

Nathan się roześmiał: „Im więcej pieniędzy moja kobieta przyniesie do domu, tym lepiej! A na poważnie: od jej zarobków ważniejsze jest to, czy robi w życiu rzeczy, które są jej pasją”.

Co zraża mężczyzn? >>>

Za: O czym myślą mężczyźni? Poradnik dla singielek

Copyright © by Instytut Wydawniczy Pax

Udostępnij w : Wyślij znajomemu
Dodaj komentarz

Tytuł

Podpis

Treść
Partner serwisu Rodzina:

SKOK

Partnerzy naukowi:

WSB-NLU
Centrum JP2

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Wsparcie modlitewne:

Karmelitanki Bose


© Fundacja "Opoka" 1997-2011