Czy mąż cały czas musi pilnować firmy?

Jerzy Grzybowski | Trud w rodzinie-SOS

A może gdyby ONA zainteresowała się jego pracą, ON zainteresowałby się jej potrzebami kontaktu z nim?

 

W ostatnich latach bardzo oddaliliśmy się od siebie – zauważyła Maria. – Tylko praca i praca. Cały czas poświęcony firmie. Mąż tłumaczy się, że musi pilnować firmy, pracowników, kasy, bo inaczej firma upadnie i zostaniemy na bruku. Telefony się urywają. A potem siada do komputera i do nocy… Próbuję nakłonić męża, by się mną zainteresował. Mówi mi, że mu się narzucam, że firma… I tak w kółko. Co robić?

Mąż odbiera to jako narzucanie się, gdyż być może odczuwa to tak, że Pani próbuje odciągnąć go od tego, co go interesuje i czym żyje, a gdyby Pani zainteresowała się bliżej jego pracą, tym, czym żyje – to może on zainteresowałby się bardziej Pani potrzebami kontaktu z nim. Nie ma tu, oczywiście, jednoznacznych recept, ale to jedna z dróg, którą warto spróbować pójść…

Mąż nie walczy o małżeństwo… >>>

Za: Nieporadnik małżeński

Copyright © by Wydawnictwo POMOC

Udostępnij w : Wyślij znajomemu

Ostatni komentarz:

Znowu sie oskarza kobiety...
Tresc odpowiedzi innymi slowami: to zona sama winna, ze maz sie nia nie interesuje, chyba ona nie ciekawi sie jego sprawami. Tylko zazwyczaj bywa nie tak-to kobiety pytaja, jak maz ma w pracy, co mu dokucza itd. To kobiety probuja naprawic sytuacje w domu, a mezczyzni nie chca w tym pomoc.
Jolanta
Dodaj komentarz

Tytuł

Podpis

Treść
Partner serwisu Rodzina:

SKOK

Partnerzy naukowi:

WSB-NLU
Centrum JP2

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Wsparcie modlitewne:

Karmelitanki Bose


© Fundacja "Opoka" 1997-2011