Lista artykułów autora: Marek Warecki, Wojciech Warecki

Dobrze nie tylko na zdjęciu Jak być... tatą?
Książka adresowana jest do panów, którzy już są ojcami lub lada dzień nimi będą. To rzecz o odpowiedzialności, zasadach i... długu, jaki każdy przyszły tato zaciąga wobec dziecka...Autorzy są doświadczonymi psychologami, zajmują się przeprowadzaniem treningów oraz doradztwem psychologicznym.
Dobrze nie tylko na zdjęciu Jak być... tatą? Ojcostwo i... jego fazy
Dr Ken Canfield, twórca Narodowego Centrum Ojcostwa w Kansas City, opisał sześć etapów misji taty. Ów podział odnosi się do dziecka w każdym wieku.
Dobrze nie tylko na zdjęciu Jak być... tatą? No to o autorytecie
Być ojcem bez autorytetu jest nader ciężko, bo trudno egzekwować posłuch dla swoich decyzji. Jak wytworzyć konieczną ilość autorytetu, która jest niezbędna do wychowywania dzieci przez ojca?
Dobrze nie tylko na zdjęciu Jak być... tatą? Ile czasu trzeba spędzać z dzieckiem
Jeżeli spróbujesz zainteresować się, czym żyją twoje dzieci, co robią, jakie są ich pasje, to wkrótce się przekonasz, jakie to jest zajmujące. Z satysfakcją stwierdzisz, że jest wiele tematów, o których możecie fajnie porozmawiać.
Dobrze nie tylko na zdjęciu Jak być... mamą?
Książka adresowana jest do mam. Każda z pań znajdzie tu proste i praktyczne uwagi. Jak dojrzale wspierać swe dziecko, jak je słuchać, a przede wszystkim: jak je kochać?Autorzy są doświadczonymi psychologami, zajmują się przeprowadzaniem treningów oraz doradztwem psychologicznym.
Dobrze nie tylko na zdjęciu Jak być... mamą? Czas bycia mamą
Twoja rola nie kończy się, kiedy dzieci idą do szkoły, zdają maturę, studiują, czy nawet same zostają mamami bądź stają się ojcami. Krótko mówiąc: Twoja rola, rola mamy jest «całożyciowa», pełnoetatowa i nie kończy się nigdy.
Dobrze nie tylko na zdjęciu Jak być... mamą? Ty jako mediator
Jesteś mediatorem domowym i jako pierwsza niesiesz „szybką pomoc psychologiczną" członkom rodziny. Jesteś domowym specjalistą od inteligencji emocjonalnej, relacji interpersonalnych, negocjacji.
Dobrze nie tylko na zdjęciu Jak być... mamą? Matka, czyli kobieta
W efekcie pewnych różnic w budowie mózgu, kobiety różnią się od mężczyzn w kilku sprawach, i warto o tym pamiętać. Jeśli uruchomisz ten potencjał, stworzysz niepowtarzalny klimat w domu.
Dobrze nie tylko na zdjęciu Jak być... mamą? Matka i żona
Pełniąc rolę matki, nie możesz zapominać o roli żony, która jest dla Twego męża nader ważna. Zapominanie o tym może niechybnie prowadzić do kryzysów małżeńskich. Bycie matką i żoną jest dowodem dojrzałości.
Być Babcią, być Dziadkiem... Być dziadkiem...
O ile ojciec jest menedżerem, kierownikiem całej rodziny, o tyle dziadek jest szefem rady nadzorczej. Jest seniorem rodu, najstarszym mężczyzną w rodzinie.Nie wyręcza ojca i matki w wychowaniu dzieci, ale może pomóc w kształtowaniu charakteru wnuków... przede wszystkim własnym przykładem, ale też historiami, których ma na podorędziu całe mnóstwo.
1 | 2  >>  

Partner serwisu Rodzina:

SKOK

Partnerzy naukowi:

WSB-NLU
Centrum JP2

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Wsparcie modlitewne:

Karmelitanki Bose


© Fundacja "Opoka" 1997-2011