Lista artykułów autora: Natalia Kurnyta

Portfel rodzinny Katolicy a pieniądze. Biedaku, czy ci nie żal?
Czy osoba posiadająca mniej dóbr materialnych jest skazana na poczucie beznadziejności? Takie postawienie sprawy rodzi presję, bo przecież każdy chce być szczęśliwy.
Chodzenie-narzeczeństwo Narzeczeństwo - droga warta trudu
Nie da się „wskoczyć" w małżeństwo. Wskoczyć to można sobie do łóżka i niewiele to będzie miało wspólnego z miłością. Wysiłek podjęty w narzeczeństwie stokrotnie owocuje na następne lata wspólnego życia.
Elementarz Mamy i Taty O błędach wychowawczych
Kiedy ma parę miesięcy, robi kupki, płacze, je i śpi. Kiedy trochę podrośnie, staje się komunikatywne. Szkoda tylko, że jak włączy mu się tryb "chodzenia", staje się uciążliwe.
Moja opinia - Twój komentarz Mamo, tato! Mam macicę i jądra - kim jestem?
Podejście do osób transseksualnych jest dziś bardzo uproszczone, wszystko sprowadza się do akceptacji i tolerancji. Uważam, że są to dwa pierwsze schody do piekła.
Moja opinia - Twój komentarz Houston, mamy problem!
Mężczyzn zwykle przerażają „święta", w których wypadałoby swojej kobiecie okazać miłość w nieco inny sposób, niż tylko słowami kocham cię. Postanowiłam pomóc panom, którzy nie wiedzą, od czego zacząć.
Moja opinia - Twój komentarz Obalić antyrodzinne mity
Media zniekształcają obraz małżeństwa. Korzystajmy z innych darów, w których można stworzyć miejsce do obalania mitów. No chyba, że rzeczywiście w katolickich małżeństwach wieje nudą?
Bez cenzury Dlaczego mój chłopak nie będzie faszerował mnie antykoncepcją
Dlaczego mój chłopak nie będzie pakować we mnie żadnych pigułek, żadnych innych środków antykoncepcyjnych... I dlaczego ja się z nim zupełnie zgadzam?
Moja opinia - Twój komentarz Katolicka kura
Pobożne kobiety swojego potencjału nie wykorzystują, z pobudek ot choćby religijnych. Patrzę jak gasną... Jedna powiedziała: „Zostanę starą panną, będę katechizować swoje dzieci w kuchni!".
Ślub-bez ślubu Jak dobrze nam razem być
Dziś razem znaczy bez zobowiązań. A cztery ściany? Bo trzeba zobaczyć, czy czasem tendencja do rozrzuconych skarpetek kiedyś nie stanie się powodem rozwodu.
Bez cenzury Dzisiaj rodzina - jutro ślub. No bo jak tu zawrzeć małżeństwo, skoro wieje taaaką nudą
Małżeństwo dla młodych ludzi nie jest czymś atrakcyjnym. Oschłość, z jaką zostaje przedstawiane z ambon, czyni go pozbawionym prawa do dawania sobie przyjemności.
1 | 2  >>  

Partner serwisu Rodzina:

SKOK

Partnerzy naukowi:

WSB-NLU
Centrum JP2

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Wsparcie modlitewne:

Karmelitanki Bose


© Fundacja "Opoka" 1997-2011