Lista artykułów autora: Emerson Eggerichs

Trud w rodzinie-SOS Przebaczenie i konfrontacja - zdrada, przemoc i nałogi
Macie przebaczać, ponieważ Bóg wybaczył wam, ale On nie chciałby, abyście pozwolili współmałżonkowi dalej brnąć w romans, bić was albo wciągać kokainę z waszym milczącym przyzwoleniem.
Sztuka bycia razem Język miłości i szacunku. Jak znaleźć klucz do porozumienia w małżeństwie
Odmienne potrzeby warunkują używanie innych języków: kobieta w związku porozumiewa się przede wszystkim „językiem miłości", zaś mężczyzna „mową szacunku". Związek nie będzie mógł harmonijnie funkcjonować, jeśli kobieta będzie się czuła niekochana, a mężczyzna lekceważony.
Sztuka bycia razem Nie źle, po prostu inaczej
Mężczyzny i kobiety sposób percepcji dotyczy nie tylko widzenia czy oglądania, ale również słyszenia. Każde z was dwojga może słyszeć te same słowa, ale każde z was odczyta z nich różne komunikaty.
Sztuka bycia razem Krótki kurs Miłości i Szacunku cz.1. Błędny Krąg
Jeśli mąż i żona potrafią poświęcić się, aby zaspokoić potrzeby współmałżonka - potrzebę bezwarunkowej miłości i szacunku - robią gigantyczny krok
Sztuka bycia razem Krótki kurs Miłości i Szacunku cz.2. Krąg Ożywiający
Bóg obdarza łaską męża, który kocha swoją żonę bez względu na to, jak bardzo żona go szanuje. Bóg błogosławi żonę, która szanuje swojego męża bez względu na to, jak bardzo on ją kocha.
Sztuka bycia razem Krótki kurs Miłości i Szacunku cz.3. Krąg Wynagrodzenia
Czasami żona nie okazuje mężowi szacunku, niezależnie od tego, jak mocno on stara się okazać jej miłość, a mąż nie okazuje miłości żonie, niezależnie od tego, jak mocno ona stara się go szanować.
Sztuka bycia razem Bezwarunkowa Miłość i bezwarunkowy Szacunek nie operują w skali 1-10
To nie współmałżonek jest powodem, dla którego macie mówić z miłością i szacunkiem - to Bóg jest tym powodem i macie na Nim polegać, a On da wam siłę.
Sztuka bycia razem Jak napisać list miłosny do żony albo dobrze powiedzieć: "Kocham Cię"
Są rzeczy, które małomówny przedstawiciel płci męskiej może w obszarze komunikacji poprawić. Słowa nie muszą być poetyckie. Najważniejsze, byście byli szczerzy.
Sztuka bycia razem W małżeństwie liczą się słowa cz.1. Trzy kręgi
W małżeństwie słowa są kluczowe. Ale nawet ważniejsze jest to, co dzieje się w sercu, gdyż to, co jest w mym sercu, zostaje wypowiedziane jako słowa przez moje usta.
Sztuka bycia razem W małżeństwie liczą się słowa cz. 2. Jak posługiwać się mową
Św. Paweł zwraca się do mężów i żon. Doskonale wiedział, że jeśli ktokolwiek potrzebował zastosować jego nauki dotyczące posługiwania się mową, to z całą pewnością były to małżeństwa.
1 | 2  >>  

Partner serwisu Rodzina:

SKOK

Partnerzy naukowi:

WSB-NLU
Centrum JP2

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Wsparcie modlitewne:

Karmelitanki Bose


© Fundacja "Opoka" 1997-2011