Lista artykułów autora: Gary Chapman

Recepta na wychowanie Sztuka okazywania miłości dzieciom
Każde dziecko ma swój język miłości, pewien sposób okazywania uczucia, który najsilniej do niego przemawia. Dzieci muszą czuć, że są kochane, aby stać się dojrzałymi ludźmi. Ta książka mówi o tym, jak nauczyć się podstawowego języka miłości swojego dziecka i jak stosować go na co dzień.
Recepta na wychowanie Sztuka okazywania miłości dzieciom cz. 1
W wychowaniu dzieci praktycznie wszystko opiera się na pełnej miłości więzi między rodzicami i dzieckiem. Jeśli rodzice nie zaspokajają potrzeby miłości w życiu dziecka, nieustannie będą na­potykali problemy wychowawcze.
Recepta na wychowanie Sztuka okazywania miłości dzieciom cz. 2
Dziecko można zepsuć przez brak dyscypliny lub niemądrą miłość, której następstwem są błędy wychowawcze. Prawdziwa bezwarunkowa miłość nigdy nie zepsuje dziecka, gdyż rodzice nigdy nie zdołają okazać jej za dużo.
Recepta na wychowanie Sztuka okazywania miłości dzieciom cz. 3
Miłość jest największą potrzebą emocjonalną każdego dziecka. Inne potrzeby łatwiej jest dostrzec i najczęściej także łatwiej jest je zaspokoić, ale nie dają one tak wiele satysfakcji ani nie wywierają tak wielkiego wpływu na życie.
Recepta na wychowanie Sztuka okazywania miłości dzieciom cz. 4
Niewielu rodziców wie, jak przekazać to, co czują w swoim sercu, wprost do serca swoich dzieci. Nie­którzy zakładają, że skoro kochają dzieciaki, one automatycznie o tym wiedzą. Inni uważają, że wystarczy powiedzieć dziecku "Kocham cię".
Sztuka bycia razem Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie
Gdy poznasz podstawowy język miłości swojego partnera i nauczysz się nim posługiwać, odkryjesz klucz do długiego i pełnego miłości związku małżeńskiego.Miłość nie musi zanikać po ślubie, jednak by ją zatrzymać, musimy się nauczyć wyrażać ją w sposób zrozumiały dla naszego partnera.
Sztuka bycia razem Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie. Zakochanie
Zakochanie to jedynie wstęp do małżeństwa, którego sednem jest racjonalna, kierowana wolą miłość. Trzeba wspólnie z partnerem rozpocząć poszukiwanie prawdziwej miłości. Ta miłość jest także emocją, ale nie ma cech obsesji.
Sztuka bycia razem Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie. Miłość jest wyborem
Jak można uczyć się języka miłości swojego partnera, jeśli jest się pełnym zranień, gniewu i zgorzknienia? Małżeństwa, które stały na krawędzi rozwodu, odżywały na nowo, gdy partnerzy podejmowali świadomą decyzję, aby kochać się nawzajem.
Sztuka bycia razem Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie. Jak odkryć swój język miłości
Aby zbiornik emocjonalny twojego partnera był pełen, musisz odkryć jego język miłości. Ale najpierw upewnij się, że znasz własny język miłości: Afirmacji, Czasu, Prezentów, Pomocy lub Dotyku.
Sztuka bycia razem Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie. Miłość wiele zmienia
Jeśli nie czujemy się kochani przez partnera, różnice między nami będą wyolbrzymione. Zaczniemy postrzegać się wzajemnie jako przeszkodę na drodze do szczęścia. Będziemy walczyć o własne poczucie wartości i znaczenia.

Partner serwisu Rodzina:

SKOK

Partnerzy naukowi:

WSB-NLU
Centrum JP2

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Wsparcie modlitewne:

Karmelitanki Bose


© Fundacja "Opoka" 1997-2011