Lista artykułów autora: Maria Glombik

Moja opinia - Twój komentarz Nie wiem
Wczoraj mój syn pierwszy raz odpowiedział na pytanie - "nie wiem". To duża zmiana.
Moja opinia - Twój komentarz Razem
Tak trudno przyjąć, że jego mózg musi się tego nauczyć... sam nie wpadnie na właściwą odpowiedź. Co z nim będzie, kiedy mnie zabraknie?
Moja opinia - Twój komentarz Miłosierdzie - prozaicznie
Odraza do grzechu nie zmniejszy czułości Stwórcy wobec mnie. Jak inaczej rozumiem dziś miłosierdzie niż wtedy, kiedy byłam sama...
Moja opinia - Twój komentarz Umieranie
Potworne cierpienie Wielkiego Piątku, w Wielką Sobotę staje się momentem ciszy, w którym da się zauważyć ten „Inny Świat", do którego zmierzamy.
Moja opinia - Twój komentarz Współcierpienie
Krzyk własnego dziecka z najszczerszą ochotą uciszyłabym biorąc jego cierpienie na siebie. Dopiero mając własne dziecko wiem, co czuła Maryja pod krzyżem.
Moja opinia - Twój komentarz Nie są hipermarkety dla głupich dzieci
Mogłabym się kłócić, ale już nie umiem. Łzy ciekną mi po twarzy, mój syn został wykluczony z szaleństwa zabawy w kolorowych piłeczkach. Odchodzimy.
Moja opinia - Twój komentarz Mama do zadań specjalnych
Wykonuję na jego wysmarowanych olejkiem pleckach masaż udający pełzającego bokiem kraba ze stosownym odgłosem (coś między mlaskaniem a taplaniem się w błocie) w tle.
Moja opinia - Twój komentarz Mój Jezus Niefrasobliwy
Wielu uznałoby to za bluźnierstwo. Ale przecież w Nim, w Marcinku, Jezus jest znacznie wyraźniej niż we mnie. Mój mały, kochany Niefrasobliwy Jezusek.
Moja opinia - Twój komentarz Skupienie
Klęczymy w ciszy świątyni, w tym najważniejszym momencie... kapłan podnosi hostię i nagle Marcinkowi wydaje się, że coś zrozumiał, odwraca się do mnie i radośnie powtarza: "lód?".
Moja opinia - Twój komentarz Bronię świątecznego nastroju
Niezwykle modnym stało się odcinanie od nastroju świątecznego na rzecz duchowego, a w domyśle intelektualnego, przeżywania świąt.
1 | 2  >>  

Partner serwisu Rodzina:

SKOK

Partnerzy naukowi:

WSB-NLU
Centrum JP2

Partner fundacji:

Bank PEKAO SA


Patroni:

PC World Komputer Przewodnik Katolicki

Wsparcie modlitewne:

Karmelitanki Bose


© Fundacja "Opoka" 1997-2011